تازه ها
  • Loading
Pause


زندگی نامه

  • PDF

زندگینامه سید عبدالرضا میران ، کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

در سال 1355 در روستای آرموت طالقان در خانواده ای اهل علم ، اصیل ، مذهبی و پرجمعیت متولد شدم . جد بزرگوارم مرحوم حجت الاسلام حاج سید علی نقی از موسسین حوزه علمیه قزوین بوده که چندین جلد نسخ خطی در خصوص وقایع کربلا و کتب ادعیـــــه ( دینی و مذهبی ) از ایشان به یادگار مانده است . پدربزرگم مرحوم حاج سید محمد فردی روحانی و از علمای دینی بوده است و پدرم مرحوم سید اشرف که به حجازی در طالقان و سایر بلاد اشتهار دارد  علیرغم داشتن شغل دامداری و کشاورزی به واسطه اعتقاداتی که مردم به این خاندان از سلالۀ سادات بزرگوار داشتند جهت رفع حوائج و فصل خصومات خویش از راه دور و نزدیک مراجعاتی به مرحوم پدرم و قبل از آن پدربزرگم و اجدادم تا جایی که اطلاعات موثق کسب نموده ام داشته اند و منزلشان محل رفع خصومات و داوری فیما بین مردم محل بوده است که هم اکنون نیز بعضی از احکام قدیمی آن دوران را به یادگار جمع آوری نموده ام . دوران ابتدایی تحصیل را در روستای آرموت گذراندم و به خاطر نبود مقطع راهنمایی و دبیرستان به روستای زیدشت که حدود 5 کیلومتر با روستایمان فاصله داشت رفت و آمد می کردم و تا جایی که یاد دارم در میان برف و کولاک ، باد و باران با پای پیاده گروهی به مدرسه می رفتیم و با هر سختی و مشقتی که بود دوران راهنمایی و دبیرستان را به اتمام رسانیدم . هرچند در طی این دوران بدلیل از دست دادن پدرم در سال 1373 که سوم دبیرستان بودم تمام بار زندگی را به دوش می کشیدم اما هر سال به عنوان شاگرد ممتاز مورد تشویق قرار می گرفتم و حتی در المپیاد ادبی هم مقامهایی را در منطقه کسب نمودم .

پس از طی دوران دبیرستان بدون وقفه در کنکور سراسری در رشته حقوق قضایی در تهران پذیرفته شدم .

بواسطه تحصیل در دانشگاه مدام در آمد و شد به طالقان و اداره زندگی با فشارهای خاص و فقدان امکانات در آن زمان بودم پس از اخذ لیسانس حقوق قضایی ، در رشته حقوق جزاء و جرم شناسی در مقطع فوق لیسانس در تهران ادامه تحصیل دادم و پس از اتمام آن در دوره دکتری حقوق پذیرفته شدم و همزمان با تحصیل جهت امرار معاش در شرکتهای مختلف به عنوان مدیر حقوقی فعالیت داشتم ، هرچند ابتدا در کسوت قضاوت پذیرفته شدم لیکن بواسطه علاقه به دفاع از حقوق مردم از آن انصراف داده و به شغل وکالت روی آوردم که علیرغم دفاع از هزاران پرونده حقوقی ، مدیریت امور حقوقی تعدادی از نهادها و شرکتهای عمومی و خصوصی را نیز عهده دار بوده و هستم شغل وکالت آموزگارم بود و مرا در جریان حمایت از حقوق افراد مظلوم ، محروم و بی بضاعت قرار داد و صدها پرونده حقوقی موفق به نفع آنان را بطور رایگان انجام دادم تا دعایشان بدرقه راهم باشد و هم اینک از قشر توده مردم برخاسته ام تا دارایی خویش ، دانایی ام را در اختیار هموطنانم با جان و دل قرار دهم و از حق و حقوق مردم منطقه و در نهایت کشورم دفاع کنم . من از متن این جامعه و قشر توده مردم ، از همه کاستی ها ، نیازها و مشکلات مردم منطقه آگاهم زیرا تمام دوران زندگی خود را در این آب و خاک بوده و از نزدیک آنها را لمس نموده ام ، آمده ام تا یارو یاور هموطنانم باشم و سختیهایی را که من برای ساختن آینده ام متحمل شدم ، جوانان این مرز و بوم  تجربه نکنند و راه را برایشان هموار سازم به مدد و حمایتهای شما مردم عزیز و بزرگوار .

رهبر معظم انقلاب که همواره دور اندیشی و آینده نگریشان راهگشای آحاد ملت بوده است در ارتباط با شاخص های نماینده اصلح می فرمایند :

" مردم باید کاندیدایی را برگزینند که به کانونهای قدرت و ثروت متصل نباشند . ( 90/7/20) باید آدمهای متخصص  و متدین به مجلس راه پیدا کنند . (75/1/28)

نماینده باید خدوم ، امتحان داده ، با کفایت ، برنامه دار و خوشنام و جوان گرا باشد و به جوانان اعتقاد داشته باشد . چنین افرادی در هر جای کشور حضور دارند ، باید خود را موظف بدانند و بروند نامزد شوند (82/9/25)."

و اینبار با انتخابی هوشمندانه و آگاهانه به متخصص بومی رای دهیم تا مشکلات ریشه کن شود . به امید آبادانی سرزمینم .

سید عبدالرضا میران

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۷

کدام ویزگی در یک وکیل راممتازتر می دانید ؟


نتایج

You are here